EVLİLİK TEKLİFİNİ KİM YAPMALI?

Benim için en unutulmaz evlilik teklifi sahnelerinden biri “Love Story”  filminde gerçekleşir.

Bu teklif tek bir kelimeden oluşur. Çünkü…….

Çünkü lafının arkasına binlerce kelime ekleyebilirsiniz.

Hayatımız boyunca onlarca unutulmaz evlilik teklifleri sahneleri izlemişizdir.

Benim hayatımda şahit olduğum en ilginç olanı ise,1995 yılında Ortaköy’de bulunan tarihi Esma Sultan Yalısında yapılan bir defile sırasında Cem Özer’in, bütün davetlilerin önünde, sahneden, Esin Maraşlıoğlu’na ettiği evlenme teklifidir.

Ne kadar zor bir durum. Aslında bütün evlilik teklifleri iki taraf için de zor bir olay. Genellikle teklifi yapan erkek olduğu için, kendisi hazır olduğu zaman gidip yüzüğünü alıyor, söyleyeceği sözleri hazırlıyor, ortamı oluşturuyor ve teklifi yapıyor.

Ya kadın hazır değilse? Ya erkeği seviyor ama, evlenmek istemiyorsa?

Evet dese bir türlü, hayır dese bir türlü.

Neden bu teklifi hep erkekler yapıyor?

Eski bir İrlanda inanışına göre 29 Şubat kadınların erkeklere “evlenme teklif edebilecekleri” bir tarih olarak bilinirmiş.

Neyse ki günümüzde artık roller değişti.
Yani kadınlar artık, yabancı filmlerde gördükleri diz üstünde yapılan evlilik tekliflerine eskisi kadar önem vermiyorlar- en azından benim çevremde-. Kadınlar bu konuda annelerinden çok daha cesur.

Tam bu yazıyı yazarken,- bu arada saat 21.50- eşim kucağında bir demet papatya ile içeri girdi.

İşte olay bu, teklifi kim yaparsa yapsın, nasıl yaparsa yapsın, sonunda önemli olan 22 yıllık beraberlikten sonra, gecenin bu saatinde evden sigara almaya diye çıkıp, kucak dolusu çiçekle gelerek sürpriz yapabilecek kadar, ilişkiye değer vermek………..

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

1 Yorum

Yagmur Bora seiden  -  14 Haziran 2019 / 22:36

Bence evlilik teklifi olmamalı evlenmemeli evlilik insanlığın katilidir Aşk Sevgi güzel şeydir ama özgürlük her şeyden önemlidir bir arada yaşamak Felaket bir şey benim açımdan ben böyle düşünüyorum Oh ne güzel yalnız yaşıyorum sabah kalktığımda birilerinin yüzünü görmek mecburiyetinde değilim ilk dinler cicim ayları sonra yandık

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.