BAŞKOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DUMLUPINAR SOSYAL TESİSİ

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Günlerdir Dumlupınar’ dayız.

Dumlupınar Şehitliği otoparkında konaklıyoruz.

Dumlupınar’ ın bomboş sokaklarında yürüyoruz. Şehitlik ile merkezin arası aşağı yukarı 2,5 km.

Dumlupınar’ da sosyal tesisin açılışı için tüm hazırlıklar sürüyor.

                             

Uğur Dündar’ ın çabaları ile Dumlupınar’ a bir sosyal tesis açılıyor. Ankara Yenimahalle Belediyesi de çok destek veriyor. İçinde kütüphanesi, kalacak odaları, konferans salonu olan modern bir mekan. Bugüne kadar Dumlupınar’ da kalacak yer yokmuş.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][gem_youtube video_id=”Qt8YzfuoF30″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Açılışa Kemal Kılıçdaroğlu, Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil katılacakmış.

Nihayet açılış günü geldi. Bomboş olan sokaklar doldu. Türkiye’ nin her yerinden insanlar geliyor. Bodrum’ dan, Ankara’ dan, Denizli’ den, İstanbul’ dan insanlar Dumlupınar’ a akıyor.

      

Ortalık bayram yeri gibi. Ankara Yenimahalle Belediyesi, döner ve ayran dağıtıyor uzaktan gelenlere.

      [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][gem_youtube video_id=”f92AMNm2ki0″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Açılışta Kemal Kılıçdaroğlu harika, birleştirici,umut dolu bir konuşma yapıyor. Uğur Dündar’ a karşı olan halkın sevgisi gerçekten görmeye değer. Nedense Yılmaz Özdil hiç ortaya çıkmıyor!!!!!

                         

Törenden sonra, kalabalık Dumlupınar Şehitliği’ ne ziyarete giderken, biz karavana atlayıp yola çıkıyoruz.

Banaz-Kızılcasöğüt-Sivaslı ( bu arada ilginç bir şekilde Sivaslı’ nın çilek meyvesinin başkenti olduğunu öğrendik)-Çivril yolu üzerinden Pamukkale’ ye ulaşıyoruz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.