BİT PAZARINA NUR YAĞAR MI?

Geçtiğimiz pazar günü Feriköy 2. el pazarındaydık.

Eğer benim gibi pazar yerleri gezmeye meraklı biri iseniz, İstanbul’da gezmeniz gereken en az 4 tane ilginç pazar var. Feriköy 2.el pazarı ( Feriköy veya Bomonti Antika pazarı olarak da geçiyor), Dolapdere bit pazarı, Fatih çarşamba pazarı, Edirnekapı kuş pazarı.

2009 yılında, Şişli belediyesinin desteği ile açılan Feriköy 2. el pazarı, bir kez geldikten sonra müdavimi olacağınız türden bir yer.

Pazar günleri 04.00 saatlerinde kurulmaya başlayıp, akşam 19.00 gibi toplanıyor. Küçük bir otoparkı var ama, eğer hava güzelse yer bulmak imkansız gibi.

Aşağı yukarı 200 tezgahın yer aldığı bu pazarda, aradığınız hemen hemen her şeyi bulmak mümkün. Bazı koleksiyon parçalarının değeri çok yüksek istense de, makul fiyatlarla satılan mallar çoğunlukta.

Gördüğüm kadarı ile, genellikle burada herkes birbirini tanıyor. Hatta benim burada tanışıp, evlenen bir arkadaşım bile var. İnsanlar burayı bir sosyalleşme alanı olarak kullanıyor.

Her tezgah ayrı bir hazine gibi. Eski plaklar, kitaplar, kıyafetler, akla hayale gelmeyen bin türlü eşya. Çocukluğumun objelerini görmek ise ayrı bir keyifti.

Saatler boyunca tezgahlar arasında dolaştıktan sonra, çıkarken, acaba ben de bir tezgah kiralasam mı diye düşünmeye başladım.

Hem evde kullanmadığım malzemeleri değerlendirir, hem de farklı bir deneyim yaşarım.
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.