Çengelköy, Istanbul

BİZ NEDEN FARKLIYIZ?

Yazmayalı tam 3 ay olmuş. Bu 3 ayın büyük bölümünü tatilde geçirdim. Bu sene de farklı bir şey yaptık. Neden biz de, herkes gibi sıradan tatiller yapamıyoruz bilmiyorum açıkçası.
Mesela paramızı önceden versek, bir tatil köyünde yer ayırtsak, hatta 12 taksit yapsak, tekrar tatile çıkma zamanı gelene kadar yavaş yavaş ödesek, açık büfe kuyruklarına girsek, çocuk sesleri ile başımız şişse, güneşte yayılıp yatsak…….

Ama hayır, bize ŞEYTAN AZAPTA GEREK, BİZ BÖYLE SIRADAN ŞEYLER YAPAMAYIZ……

Bu sene de her şey Şubat ayında başladı.

Biz köpeğimizi, evimizin çok yakınındaki bir ormanda gezdiriyoruz. ( Bu konuda gerçekten çok şanslıyız)
Şubat ayının başlarında, sanırım 12 Şubattı, Sevgilim  köpek dolaştırmaktan dönünce, hemen duşa girmek yerine ” önce kahve içer miyiz? “dedi. Bu konuşacağımız bir konu var demektir.

Gerçekten de varmış. Hem de ne konu……..

Ormanda köpek dolaştırırken karşılaştığı, yürüyüş yaparken bazen havadan sudan lafladığı, 74 yaşındaki bir bey, ” Birlikte tekneyle Adriyatik turuna gidelim mi? “ gibi masum bir soru sormuş.
Diyorum ya nedense böyle şeyler hep bizim başımıza gelir.
Oturup, önce şaka ile karışık ” Sapık olmasınlar”gibi, sonra ciddi ciddi “bizden ne istiyor olabilirler” daha sonra da mantık yürüterek ” Yaşları fazla olduğu için birlikte gitmek istiyorlar” konuşmaları yaptık.
Duş molası da vererek yaptığımız 3-4 saatlik konuşmanın sonunda, önce tanışalım sonra kesin karar veririz diyerek, konuyu bir tarafa kaldırdık.
17 Şubatta görücüye gider gibi, karşı aile ile tanışmaya evlerine gittik. Asgari müşterekte birleştiğimiz anlaşıldı. Hayattan keyif alıyorlar, farklı aktiviteler yapıyorlar, içki içiyorlar ve dürüst insanlara benziyorlar.
Şubat sonunda biz Bodrum’a gideceğimiz için, tekrar buluşma sözleri ile ayrıldık.
12 Martta nişan aşaması için bize geldiler. Her şey açık açık konuşuldu ve evlilik tarihi kararlaştırdık.

1 Mayıs’ ta yola çıkıyoruz.
Bundan sonrası tam bir koşturmaca, vize hazırlıkları, yokluğumuzda oluşacak problemleri önleme operasyonları, bitirilecek işler.
Bu arada konuyu açtığımız dostlarımız ikiye ayrıldı, ” Siz delisiniz “ diyenler ve “İlginç bir deneyim”diye bakanlar.

Veee o gün geldi çattı. 1 Mayıs 2014 Perşembe……….

Bundan sonrasını tuttuğum günlükten aktaracağım.
Deli miyiz yoksa ilginç bir deneyim mi olacak, hep birlikte göreceğiz.

İlgili Yazılar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.