DUMLUPINAR MÜZESİ

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Dumlupınar’ dayız.

Yolda gelirken Başkomutanlık Milli Parkı yetkililerine telefon ettim. Karavan ile İstanbul’ dan geldiğimizi, Milli Park sınırları içinde kalmamızın mümkün olup olmadığını sordum. İnanılmaz ilgilendiler, “Hoş geldiniz, istediğiniz yerde konaklayabilirsiniz” dediler.

Önce Dumlupınar meydanında anıtın karşısına park ettik.

Dumlupınar çok küçük bir yer. Uğur Dündar’ ın dediği gibi adeta unutulmuş. Kalmak için tek bir otel veya pansiyon yok. En yakın kalacak yer Banaz da. İşte biz de Uğur Dündar’ ın çabaları ile Dumlupınar’ a kazandırılan sosyal tesis ve misafirhanenin açılışına destek için buradayız.

Dumlu soğuk demekmiş. Gerçekten de soğuk. Dumlupınar sadece bir meydandan oluşuyor. Lokanta,fırın,kahve gibi mekanlar var.

Hemen yan tarafında bulunan müzeyi gezmeye gittik. Müzeye giriş ücretsiz. Fakat müze ile ilgili hiç bir broşür veya basılı bir şey yok.

      

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][gem_youtube video_id=”PqlS4zTY5wA”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
      

                       

      

Müzeden çıkışta, Atatürk Karargah’ ını gezmek istiyoruz ama, açık olması gerekirken ne yazık ki kapalı. Kapıda yazılı olan irtibat numaralarını arıyorum, kimse cevap vermiyor!!!!!!

Meydandaki lokantada çorba içiyoruz. Sevgilim kelle paça çorbasını çok beğeniyor, bir kavanoz içinde ayrıca satın alıyoruz.

Akşama doğru Dumlupınar Şehitliği’ nin otoparkına gidip yerleşiyoruz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.