Çengelköy, Istanbul

KÖPEK KIYAFETLERİ

Türkiye’ de eğer orta boy bir köpeğiniz varsa, kıyafet bulmak çok zor. Küçük köpekler için türlü türlü giyim eşyaları yapmalarına rağmen, orta ve büyük boylar için seçenekleriniz çok sınırlı. Hele bir de Bishop gibi uzun tüylü bir köpeğiniz varsa.

Bishop yağmurlu havalarda dolaşmaya çıktığında tüyleri çamur içinde kalıyor. Mutlaka yıkanıp kurutulması gerekiyor. Bu kadar sık yıkanmak ta tüylerine zarar veriyor.

Geçen sene kuzenim Feyza ona Çin’den bacaklarını da kapsayan bir yağmurluk getirtmişti.

Bu sefer de karavan ile yola çıkarken, tüylerini korumak adına, Figen teyzesi Bishop’a hem güneşli havalarda, hem de yağmurda kullanması için, tam ölçülerine uygun olarak iki adet kıyafet dikti.

Figen’in Instagramda orguatolyem34 isimli bir sayfası var. Kişiye özel ölçü ve renklerde kıyafetler örüyor. Sayfasını takip edin, çok güzel şeyler üretiyor. Bence kesinlikle köpek kıyafetleri alanına el atmalı.

Bishop’ un tüyleri çok güzel, ama biz yılın çok büyük bir bölümünü karavan gibi küçük bir mekanda geçiriyoruz. Bu da sürekli tüyler ile savaşmak anlamına geliyor. Bu yüzden de yola çıkarken tıraş etmek zorunda kalıyoruz.

Bence her iki hali de çok tatlı. Sanki iki ayrı köpek gibi, sizce de öyle değil mi?

Yorumlar (4)

Orguatolyem34 ü takip etmeye başladım gerçekten harika. Figen hanımın ellerine sağlık. Size ve bishop a da iyi tatiller. Teşekkürler

Harika olmuş.Figen hanımın ellerine sağlık.siparişle köpek kıyafetleri dikiyormu?

Evet dikiyor, instagram üzerinden sipariş verebilirsiniz. Orguatolyem34

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.