Yaşam Alanı

 

Kaldığımız yerden devam edelim evi dolaşmaya.
Yaşam katımızdayız. Yemek yaptığımız (ki, ikimizde yemek yapmaya bayılıyoruz), misafirlerimizi ağırladığımız, inanılmaz sofralar donattığımız, cumbasının içindeki kanepede kahvemizi yudumladığımız katta.

Sabahlara kadar süren ne sohbetlere tanık oldu bu masa. Demirciye yaptırılan metal ayaklar üzerine yerleştirilen Çukurcuma’dan alınan eski bir kapı ve üzerine kestirilen bir cam.

Yemek masasının üzerinde eski bir hayvan yemliğinden sevgilimin yaptığı aydınlatma asılı.

Yere kadar inen ve bahçeye açılan geniş kapılar ışıl ışıl yapıyor salonu. Berjerlerimi 30 sene önce annemin bir arkadaşının ölen annesinin evinden almıştım.

Metal kapıların ardında portmanto odamız var. Bu kapıları Aydın Tekstil’e bir fuar için tasarlamıştım. Üzerindeki uzantıların içlerinde akşam olunca mumlar yanıyor. Evimize gelenler ilk önce bu görüntü ile karşılaşıyorlar.

                                     

Bu cumbanın içinde oturup bahçeyi, kedilerimizin oynayışını, yağan karları seyrederken, bazen kahvemizi, bazen de içkimizi yudumlamanın keyfine varıyoruz.

Bu katta bir de mutfağımız var ama oranın resimlerini daha önce yayınlamıştım. Daha önceki yazılara bakabilirsiniz.
Lütfen şimdi bu gözle tekrar bakın ve okuyun.
Yayınla tuşuna basıp bir sigara yakmak istiyorum artık.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.