YATAK BAŞI YAPMAK

Uzun zamandır alt kattaki misafir yatak odamızda, bana göre bir problem vardı.

Öncelikle duvar rengi beni rahatsız ediyordu. Beyaza bakan bir renk, içime fenalık getiriyordu. Çünkü daha önce depo olarak kullandığımız için bu renge boyanmıştı.

Ayrıca misafir yatağının bir baş ucu yoktu. Gelen misafirlerimiz, arkalarına dayanmak istediğinde rahatsız oluyorlardı. Yatak başı fiyatlarına baktığımda ise oldukça yüksek olduğunu gördüm. Satın almak anlamsız bir masraf olacaktı.

Sonunda önce duvar rengini değiştirmekle işe başlamaya karar verdik. Grinin içine kahverengi karıştırarak, hem sıcak hem de çok güzel bir renk elde ettik. 2 kat boya duvarların renginin kapanmasına yetti.

    

 

Sıra geldi yatak başı yapmaya.

Bunun için yatak genişliğinde, 80 cm. yüksekliğinde bir sunta seçtik. Yaslanıldığında yumuşak olması için üzerinin kalın sünger ile kaplanması gerekiyordu. Bir kaç yere sorduktan sonra, sünger fiyatlarının anormal pahalı olduğunu gördüm. Sonunda bu işe çözümü sevgilim buldu. Zarfların içine kaplanan, patlamalı naylonların burada işe yarayabileceğini söyledi. Gerçekten harika bir fikirdi. Metresi 6.- dan 10 metre naylon aldık. Suntanın ön tarafına aşağı yukarı 11-12 kere katladık. Tel zımba ile sabitledik.

Evde  bir koltuk kaplama işleminden kalan vizon rengi bir kumaşımız vardı. Bunu da tel zımba yardımı ile yatak başı olarak planladığımız suntanın üzerine kapladık.

               

Yaptığımız bu panoyu bir matkap ve kocaman puntolar ile duvara sabitlediğimiz zaman iş bitmişti.

Burada dikkat edilecek şey, suntanın yüksekliğinin yatağın tam bitim noktasına gelmesi.

                     

Artık iş odayı yerleştirmeye geldi.

     

Evdeki malzemeler ve 60.- alınan bir naylon ile bence çok güzel bir yatak başımız oldu.

Ne dersiniz?

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.