TAŞINIYORUZ

Sonunda beklenen gün geldi.
Taşınıyoruz.

İlk gün sadece dolaplar gelecek.

Yani Fiko sabah erkenden depoya gidecek. Depo boşaltılacak, eşyalar kamyona yüklenecek. Hazır depo boşaltılmışken, depodaki bir masa kız kardeşime bırakılacak. Sonra depodaki eşyalardan bazıları oğlumun evine götürülecek, ondan alınan bir dolap kamyona yüklenecek, sonra bizim eve gelinecek. Bizim evdeki tüm dolaplar sökülecek ve kamyona yüklenecek.

Yeni eve gidilecek ve  tüm dolaplar kurulacak.
2. gün  de  diğer eşyalar gidecek.

Haydi başlıyoruz.

Mutfağı yerleştirmek en önemli bölüm.Kolileri hızla açıyoruz. Mutfakta artık fayanslar yok. Çiçekler bile yerini buldu. Perdeler takıldı.

Salonda büyük eşyalar yerini buldu.Salon perdelerini sevgilim seçti. Her şeye zıt bir renk olan köri rengi oldu. Çok da yakıştı.

    

Bütün bu aksesuarlar için bir yer bulmalıyım.Duvarlar boşken ne kadar soğuk gözüküyor.Dolabım kuruldu bile.

    

2,5 x 2,5 ebatlarında bir yatağınız olunca yerleşmek kolay olmuyor. Mankenime bile yer buldum. Giyinme odası dolaplarını sığdırmak için süpürgelikler çıkarıldı. Dolaplardan biri kesildi. Eski evde mutfak dolabı olarak kullandığım dolap, bu evde çarşaf dolabı olacak

    

Misafir yatak odasının durumu. Çalışma odasının yerleşmesi için kütüphanelerin tamamen kurulması gerek. Banyoya yaptırılan dolaplar asılmayı bekliyor

    

Şimdilik en alt katta da geçici bir misafir yatak odası oluşturmaya çalışıyorum. Sevgilimin atölyesi. Burada benim için yaptığım tasarımların realize edilmesini gerçekleştirecek. Çamaşır odasına makineler yerleşti bile.

                             

Yedek buzdolaplarımız kalabalık misafir ağırlayacağımız günler için. Küçük tuvaletimiz o çirkin görüntüsünden kurtuldu bile.

Eşyalarımız geldi işte.

Bu akşam yeni evimizde uyuyacağız.

Ben evlerin uğuruna inananlardanım. Bakalım bu ev bizi nasıl ağırlayacak?

Burada ne maceralar yaşayacağız? Bekleyelim ve hep beraber görelim.

Ama önce yerleşmek gerek değil mi?

HAYDİ İŞ BAŞINA………

 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.