ANTALYA KONYAALTI-İKEA-EKDAĞ LARA SOSYAL TESİSLERİ

Antalya’da Konyaaltı’ndayız.

Nihayet sıcaklara ve denize kavuştuk. Konyaaltı yeniden düzenlenmiş. Yaya gezi yolları ve bisiklet yolları yapılmış. Bütün karavanlar, kışı geçirmek üzere yan yana sıralanmış.

                         

Motorsikleti, karavanın arkasından indiriyoruz. Temizlik, alışveriş gibi işlerimizi hallediyoruz.

Antalya’da yaşayan arkadaşlarımız Belgin ve Asutay ziyaretimize geliyor.

Bir gece belediyeden gelen bir görevli, sahilde sıralanmış olan tüm karavanları dolaşarak “halkın karavanlardan şikayetçi olduğunu, arabalarını park edecek yer bulamadıklarından yakındığını” söyleyerek, karavanlarımızı yola dik olarak park etmemizi istiyor. Halbuki bu yol düzenlemesi yapılırken, karavanlarda göz önünde bulundurulsa ve onlar için makul bir fiyat karşılığı uygun bir yer ayrılsa, çok daha doğru olacaktı.

Konyaaltı’nda günler, denize girme, kitap okuma, yemek yapma ve sohbetler eşliğinde geçerken, bir sorun ile karşılaşıyoruz. Elektrik depolamamız da  problem var.

Antalya’da yaşayan ve “Lets Go Camper” ın sahibi olan arkadaşımız Çağrı’yı arıyoruz. Tanıdığı ve sürekli iş yaptığı elektrikçi Ali Ustaya yönlendiriyor bizi. Ali Usta gerçekten işini çok iyi bilen biri. Yarım gün süren bir çalışma ve güç kaçaklarına neden olan kabloların yenilenmesinden sonra, sorunumuz çözülmüş gözüküyor.

Bir kaç şey almak ve yemek yemek için İkea’ ya uğruyoruz.

         

 

Antalya İkea daha yeni olduğu için, İstanbul’dakinden çok daha modern. 1371.- olan TV koltuğuna bayılıyorum. İstanbul’a dönünce almak kararı ile fotoğraflıyorum.

Çıkışta Çağrı’ nın yönlendirmesi ile Lara tarafına gidiyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yaz sezonunda hizmete açtığı EKDAĞ Lara Plajı Sosyal Tesisleri’ ne yerleşiyoruz. Tesis haftada yaklaşık 3 bin kişiyi ağırlıyormuş. Biz gittiğimizde kafeterya bölümü kapalı idi.

Burada tesadüfen, “Things To Life” adlı sitemi takip eden Nazik Hanım ve Mustafa Bey ile karşılaşıp, sohbet etme fırsatı buluyoruz. Kendileri bizim Kozak Yaylasına yerleşme aşamalarımızı ilgi ile takip ediyorlarmış.

İnsanın, yazdıklarını okuyan kişiler ile tanışması çok hoş bir duygu doğrusu.

Gece, biralarıyla gelerek bizi ziyaret eden Çağrı’yı da 2 yıl önce Korsan koyu’nda kalırken tanımıştık. Sohbet sırasında, o yolculuktan ne kadar keyif aldığımızı hatırladık. Hemen arkasından “Neden bu geziyi tekrarlamıyoruz” sorusu gündeme geldi. Akçay’da bulunan Devrim’i aradık telefon ile. “Tamam, yarın geliyorum” yanıtını aldığımızda ekip tamamlanmış oldu.

Yarın, yeniden Korsan Koyu’na doğru yola çıkıyoruz anlaşılan………….

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.