Cam Önünde Uzanmanın Keyfi

Evinizde bulunan özgün eşyalar, harikadır. Onlar sadece size özeldir. Kimsenin evinde yoktur. Sizin kişiliğinizi yansıtır.
Eğer dekorasyona meraklı iseniz, çok ucuza mal edebileceğiniz , çok farklı bir eviniz olabilir.

Geçen gün, dergileri karıştırırken, evmanya‘nın blogunda, aşağıdaki sedirlere rastladım.

                               

Benim için, cam önünde oturmanın keyfi, hiç bir şey ile ölçülemez. Hele bir kış günü, sıcacık güneş ışıkları da üzerinize vuruyorsa. Elinize bir kitap alıp, hatta yumuşacık bir battaniye ile buraya uzanmanın verdiği mutluluk ne ile karşılaştırılabilir ki?

Burada gösterilen fotoğraflar bir cumbanın içinin döşenmesi şeklinde.

Odanızın cam olan duvarının böyle bir köşe barındırmasını istiyorsanız eğer, şöyle bir yöntem uygulayabilirsiniz. Camın iki yanındaki duvarlara birer kütüphane yerleştirebilirsiniz. Böylece camın olduğu kısımda bir derinlik oluşur. Bu oluşan derinliğe, çeşitli sedirler oturtabilirsiniz. İster yutongları üst üste koyarak bir platform oluşturun, isterseniz bir yapı marketten sunta kestirin.
Resimde gördüğünüz gibi, altına fazla eşyalarınızı koymak için çekmeceler bile yaptırabilirsiniz. Üstüne de bir yorgancıya istediğiniz desende diktireceğiniz minderler ile, muhteşem bir köşe elde edebilirsiniz. Bol bol yastık ise, bu mekanın olmazsa olmazı olacaktır.

 

Benim evimde de böyle bol güneş alan bir cumbalı bölüm var. Önce içine bir sedir yapmayı düşündüm. Sonradan ise, 70 cm. derinliğinde ve  3 metre uzunluğunda bir bölüm olduğundan, sedirin çok battal kalacağından korktum. Ayrıca bu bölümde aydınlatma da istiyordum.
Uzun süre düşündükten sonra, sedirden vazgeçtim ve koltuğa karar verdim.

 

Böylelikle koltuğun bir tarafına aydınlatma elemanı, diğer tarafına da küçük bir sandık yerleştirdim. Sandığın üzerinde ise tabii ki, en son okumakta olduğum kitapları bulunduruyorum.

Sizi bilmem ama ben, aynı anda bir kaç kitap birden okurum. Gün içindeki durumuma bağlı olarak değişir okuduklarım.

Sabahları gazetelerimi, ateşte yemeğim varsa-dikkatim oradaysa- hafif romanları, keyfim yerindeyse otobiyografi ve tarih, o gün sadece okumaya odaklanmışsam, politika ve siyaset üzerine okumaktan hoşlanırım.

Haydi , biraz hayal gücü, sizde evde kendi özel köşenizi yaratın…..

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.