DİBEKLİ HAN

Geçen sabah, gazetede Yılmaz Özdil’in yazısını okurken Dibekli Han’ ı Türkiye’ ye kazandıran Cenap Tezer’ in öldüğünü öğrendim.

Yakaköy’de 40 dönüm arazi içinde kurulan olan Dibekli Han, Bodrum’ da nefes alınacak harika bir sanat köyüdür.

2009 yılında gezerken yerdeki podima taşlarına bayılmış, tek tek fotoğraflarını çekmiş, daha sonra yaptırdığım evimde, bahçe yolunun taşlarını aynı şekilde, kendi ellerimle döşemiştim.

Her köşesinden ayrı bir tat alacağınız Dibekli Han adeta çölde bir vaha gibi.

Gezmekten yorulduğunuzda, muhteşem bir müzik eşliğinde içeceğiniz -özür dileyerek-sigaranın keyfini başka hiç bir şeyde hissedemezsiniz.

Kısacası, fazla söze gerek yok, gidin ve Dibekli Han’ı gezin. Eğer imkanınız yoksa, internetten aratıp, fotoğraflarına bakın.

Ama Dibekli Han’ın ruhunu anlamak için, orada en azından bir kaç saat geçirmelisiniz………

Bu arada eğer merak ederseniz, Türkiye’nin kültür ve sanat ile kalkınacağını düşünen Cenap Tezer’in ölümü üzerine, Yılmaz Özdil’in yazısını okuyun.

https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarlar/yilmaz-ozdil/cenap-tezer-3489049/

Sonra da bu ilginç adamın düşlerinin yansıması olan Dibekli Han’ı gezin. İster Bodrum’a giderek, ister bilgisayarınızın başında……………………….

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.