ADRİYATİK GÜNLÜKLERİ 2 – PEÇENEK II KATAMARAN

ADRİYATİK GÜNLÜKLERİ  3 MAYIS 2014

Sabah teknede ilk kahvaltımızı yaptık.

Büyük alışveriş için Kipa’yı tercih ettik.Sonra biraz temizlik yaptık, tekneyi yıkadık. Ardından da  yolculuk sırasında tüketeceğimiz yiyecek alışverişi için hep birlikte Marmaris’e indik.

Temizlik malzemesi, kuru erzak, konserveler, su, bisküvi, kek, kuru yemiş gibi malzemeleri yolculuk sonuna kadar dayanacak şekilde almayı tercih ettik. Sebzeler, meyveler, kahvaltı malzemesi, et ve et ürünlerini gittiğimiz yerlerden takviye edeceğiz.
Bütün bu alışverişe toplam 1000.- ödedik. Kipa bu alışverişe 100.- lık alışveriş çeki hediye etti.

Tekneye dönüp aldıklarımızı yerleştirdik.
Lagoon 40 rahat bir tekne olmasına rağmen mutfak kısmı iyi dizayn edilmemiş bence. Bizim kaldığımız Peçenek II isimli teknede ilave dolaplar ( üst taraflara servis tabakları ve tencereler için dolaplar) yaptırılmış olmasına rağmen yine de dolap yetersizliğini yaşıyorsunuz. Oturma yerlerinin altları da erzak depolama yerleri olarak kullanılıyor.

4 gözlü bir ocak, bir fırın, iki küçük buzdolabı, iki raflı kapaklı bir dolap standart mutfağı oluşturuyor.

Ayrıca benim en çok hoşuma giden şey, Peçenek II de bulaşık ve sebze yıkamak için ikinci bir lavabo ve deniz suyunu direkt olarak pompalayan bir musluk olması oldu.
Teknede su çok değerli olduğundan, hiç kaygılanmadan bol bol yararlandım bu lüksten.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.