AYAĞINI KIRMAK

Herhalde dünyadaki en şanssız gelin benim.

Evlendiğimiz gece ayağımı kırdım.

Nasıl olduğunu bile anlayamadım açıkçası.

Ayağımda spor ayakkabılar vardı. ( Ne yazık ki ” O kadar saat ayakta kalacaksın. Bir numara büyük al ayakkabıyı” diyenleri dinledim.) Elimdeki gelin çiçeğini fırlatmak için, arkamı döndüm, geriye doğru bir adım attım ve ayağım ayakkabının içinde döndü. Bir anda inanılmaz bir acı hissettim.

Burkulduğunu zannettim. Bu şekilde geceyi tamamladım. Eve döndüğümüzde hem şişmiş hem de morarmıştı. Hemen buz uyguladık. Ertesi sabaha şiş daha da arttı.

Herkes ” kırık olsa ağrıdan duramazdın, bu burkulma” dediği için -Allah tan hiç üzerine basmadan- tam bir hafta geçirdim evde. Bir hafta sonra tekrar bir kanama-morarma- olunca, bu sefer hastahaneye gittik. Tam bir cahil davranışı işte. Keşke hemen gitseydik.

Çekilen MR sonucu anlaşıldı ki  Talus kemiğim kırılmış.

Doktorun dediğine göre, “iyi ki kemiği boyuna kırmışım, enine kırılmış olsaymış, 8 saat içinde ameliyat olmam gerekirmiş.” Yoksa kangren olurmuş.

Bu arada öğrendiğime göre, doktorun ilk stajyerlik günlerinden birinde, bir akşam nöbeti sırasında, hastaneye bütün düğün davetlileri gelmiş. Halay çekme sırasında gelinin omuzu çıkmış. O günden beri gördüğü ilk vaka benmişim.

Sonuç, 45 gündür alçıda olan bir ayak, karnımdan yediğim kan sulandırıcı iğneler. Eğer olumlu bakmaya çalışırsam tek faydası mecburen – Beyne veya kalbe pıhtı atması ihtimaline karşı-sigarayı bırakmam oldu.

         

Bu sıcaklarda bu ayakla evde oturmak zorunda olmak , korkunç bir şey.

     

Sonunda bir walker aldık, bir arkadaşım da tekerlekli olanından verdi. Böylece eve mahkum olmaktan kurtuldum.

     

Şimdi sabırla 45 günü  tamamlamayı   bekliyorum.

Zavallı eşim de benim peşimden koşturup duruyor.

Nazar, ne diyeyim ki……     

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

1 Yorum

Hakan İlker  -  3 Ağustos 2019 / 11:36

Öncelikle geçmiş olsun… Ben de 10 Haziran 2019’da sağ ayak talus kemiğimi kırdım… Devlet hastanesinde ‘ameliyat’ dediler… Özel bir hastanede ise sadece alçı ile kurtulabileceğim söylendi… Kaza gecesi alınan atel ile 5 gün geçirdikten sonra tekrar röntgen çekildi. Ayak bileği eklemleri arasında ayrılma görülmedi. 7 gün sonra bir kontrol röntgeni daha çekildi ve yüzde 99 oranında ameliyatsız atlatacağım ifade edildi. Alçıya rağmen, ilk 4gün ciddi ağrılarla yaşadım… Ayağım hareketsiz olduğu ve üzerine basamadığım için baldırımda ve kırık dışı bölgelerde de acılar var… 15 Ağustos’ta kontrolüm var… Sizde de alçı içindeyken, aysk bileğinizde ufak ağrılar yaşandı mı?

Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.