Çengelköy, Istanbul

Burçlara Göre Ev Dekore Etmek

Hava inanılmaz sıcak. Bilgisayardan yayılan ısı bile fazla geliyor. Hiçbir şey yapmak istemiyor canım. İnternet’te acaba benim blogum kaçıncı sayfada çıkıyor diye dolanırken ( bu arada ne yazık ki 13. sayfada) burçlara göre ev dekore etmek ile ilgili bir yazı gözüme ilişti. Genelde ben bu tarz şeylere inanmam. Daha doğrusu astrolojiye inanırım ama, gazetelerdeki ya da dergilerdeki yazıların doğruluğuna inanmam.
Ama dedim ya inanılmaz sıcak, takıldığım yerde kaldım. Ben yengeç burcuyum. Benimle ilgili olarak aşağıdaki yazı yer alıyordu.

Yengeç Burcu

Evinizde ruhunuzu dinlendirmek, hatta sallandırmak ( bunun ne demek olduğunu anlamadım, acaba ruhumu nasıl sallandırabilirim? ) istiyorsunuz. 
Bunun için de biraz gizemli bir atmosfere, hafif buğulu bir ışığa ve yumuşak renklerde bitki ve çiçeklere ihtiyacınız var. ( bakın bu kesinlikle doğru ) 
Mobilyaların tarzı yumuşak ve zarif, ancak çok fazla da abartılı olmamalı. 
Genellikle oturma odanızda birçok oturma grubu bulundurursunuz, çünkü siz duyarlı Yengeç istediğiniz zaman kendi kösenize çekilebilmelisiniz, hem de ortalıktan “kaybolmadan”. (kesinlikle doğru)

Özellikleri: Her zaman bir sürü rahat yere ihtiyaçları vardır.
 Duvarlardan birini, aile resimlerinden oluşan bir galeri yapmak için ayırırlar. ( Aynen böyle bir duvarım var) 
Bir bulutu andıran koltuk da onları mutlu eder. ( Acaba burada bulutu andıran derken, yumuşak ve pofuduk bir koltuktan mı bahsediyor? )
 Yatak odalarına; üzerine titreyecekleri bitkiler, rahatlatacağı bir sese sahip bir fıskiye ve deniz kokan mumlar koyarlar. ( mum ve bitki konusu doğru ama, fiskiye asla olmaz)

Renkleri: Beyaz, inci ve sarı. ( buna siyah ve toprak tonlarını da eklemek lazım)

 Eğer sizde kendi burcunuza göre, nasıl bir dekorasyon anlayışına sahip olduğunuzu merak ediyorsanız, aşağıdaki siteye bakın derim

http://www.ezberim.com/burclar-and-fal-dunyasi/131784-burca-gore-evi-dekore-etmek/

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.