DUMLUPINAR ŞEHİTLİĞİ

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Dumlupınar Şehitliği’ nin otoparkında kalıyoruz.

Otoparkta Afyonlu bir baba oğulun işlettiği bir kafe var. Bugünün tamamını Dumlupınar Şehitliği’ nde geçirmek istiyoruz. Sadece gezmek değil, bu toprakların ruhunu hissetmek amacındayız.

Benim bu şehitlik hakkında bir şey anlatmama gerek yok, fotoğraf ve videolar zaten anlatıyor ve yaşatıyor diye düşünüyorum.

      

                

                                         

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][gem_youtube video_id=”1AogYX71Z6E”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]         

Bu sırada Şehitliğe, bir otobüs dolusu çocuk geliyor. Gelen çocuklar, Bodrum-Yalıkavak-Profilo okulu öğrencileri.

İlkokul öğrencilerinin böyle bir geziye getirilmeleri çok hoş bir durum. Başlarında öğretmenleri var. Bir anda her tarafa dağılıyorlar. Şoför, şehitlikte gerekli saygıyı göstermeleri konusunda, öğretmenlerinden önce  uyarıyor onları.

Daha sonra devam etmek üzere dışarı çıkıyoruz.

Çaylarımızı içip, otobüs dolusu öğrenciyi Pamukkale tarafına yolcu ettikten sonra, tekrar şehitliğe dönüyoruz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][gem_youtube video_id=”vGH8UG5nErY”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]      

   

Nihayet, karanlık iyice çöktüğünde, içimizde bugün burada olmamız için hiç düşünmeden canlarını veren bu kahramanlara duyduğumuz minnet ile, onlar ile aynı yerde uyuyacak olmanın verdiği tarifsiz duygu ile, Dumlupınar Şehitliği’ nin bahçesine park etmiş olduğumuz karavanımıza dönüyoruz.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.