PAMUKKALE-HIERAPOLIS

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Pamukkale’ ye gece geç saatlerde ulaştık. Hemen meydandaki otoparka 5.- verip yerleştik.

Sabah kahvaltıdan sonra, Pamukkale’ yi gezmek için hazırlandık. Yanımıza havlu ve mayo da aldık. Niyetimiz Antik havuzda yüzmek.

Görevlilere sorduğumuz da eğer çok yürümek istemiyorsak, kente güney kapısından giriş yapmamızı önerdiler. Karavan ile gitmeye karar verdik.

İlk şoku güney kapısında yaşadık. Aşağı kapıda 5.- olan otopark ücreti, burada birden 30.- ya çıktı. Karavanlara, kamyon muamelesi yapıyorlar.

Girişte kişi başı 50.- ödedik. Yürümek istemezseniz Antik kenti küçük arabalar kiralayarak dolaşabiliyorsunuz.

Balon ile gezmek ise 100 €.

Hemen girişte Antik Havuz yer alıyor. Antik Havuza girmek için de kişi başı 50₺ ödemek gerekiyor. Ayrıca bu bölümde resim çekmek de yasaklanmış. Daha doğrusu fotoğraf bölümünü özel kişilere ihale etmişler. Suyun içindeki bu adamlar, isteyenlerin resimlerini çekiyor. Antik havuza girmek için soyunma dolaplarını kullanıyorsanız 10₺ daha ödemeniz gerekiyor.

Doğrusu hem bu durum canımızı sıktı, hem de su çok temiz gözükmüyordu.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][gem_youtube video_id=”MKht2OFqF0E”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]      

Önce Antik kenti gezmeye karar verdik.

      

      

Travertenleri gezmek için-içinde yürümek için en azından şort  giymek gerekiyor- tekrar girişe döndük.

Ücretsiz olan soyunma kabinlerinde üstümüzü değiştirdikten sonra, girişteki emanet kasalardan birini 5₺ karşılığı kiralayarak çantalarımızı bıraktık.

      

Ayakkabı ve t-shirtlerimizi bankların yanına bıraktık.

Su genelde soğuk ama, yüzenler de var.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][gem_youtube video_id=”wTKXARGb108″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]      

Akşam üzeri karavanımıza binmek üzere, otoparka giderken, keyifli bir gün daha geçirmenin mutluluğunu yaşıyorduk.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

2 yorum

erdem çınar  -  14 Kasım 2018 / 09:36

her yerde olduğu gibi pamukkale’de de rantçılık almış başını gidiyor 🙂

Cevapla

kesinlikle haklısınız

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.