Çengelköy, Istanbul

İSTANBUL-KOZAK

Son durumda Kozak’ ta hem karavanımız, hem de arabamız vardı. Köpeğimiz yanımızda olduğundan arabayı orada bırakıp, karavan ile İstanbul’a dönmüştük.

Şimdi hem yapılan işleri kontrol etmek, hem de arabamızı almak için tekrar Kozak’a dönüyoruz.

İstanbul’ dan Kozak’a gitmek için deniz otobüsü ile Bandırma’ ya geçmeyi tercih ediyoruz.

Sabah 06.00 da Marmaray’dayız.

07.00 Bandırma feribotuna yetişiyoruz. 122.- ödedik feribota. Feribotta Cake&Baker firması hizmet veriyor. Fiyatlar çok uçuk. Koltuk aralıkları çok dar. Sabahın o saatinde bile etrafta koşturan ve ağlayan çocuklar var. Hatta elinde  çocuk tuvaleti ile dolaşan bir anne bile var.

Neyse yolculuk nihayet bitiyor. Feribottan inince, bir otobüse binip, Bandırma terminaline gidiyoruz. Buradan VIP adı verilen ( nedense) bir minibüse 70.- ödeyerek Edremit’e gitmek üzere yola çıkıyoruz.

13.40. Edremit’teyiz.  Ayvalık’a gitmek için 17.- vererek tekrar bir araca biniyoruz. Bindiğimiz minibüs -çingene vapuru gibi- yol üzerindeki her yere uğruyor.

 

Saat 16.00 oldu. Sabahın 06.00 sından beri 10 saattir yollardayız. Sonunda Ayvalık’a ulaştık. Açlıktan ölüyoruz, önce karnımızı doyurmamız gerek.

Akşam Ayvalık’ta Mehtap ve Adil’ lerde kalıyoruz.

Sabah bizi Kozak yaylasına çıkardılar. Nihayet arabamız ile buluştuk. Bıraktığımız yerde kuzu kuzu duruyor. Kuzu kuzu duran sadece arabamız da değil üstelik. Tamamlanması gereken ahşaplar da duruyor.

Yapmamız gereken çok iş var. Arabaya atlayıp Bergama’nın yolunu tutuyoruz. Ahşapların boyanması için gerekli boya, fırça gibi malzemeleri alıyoruz. Bu arada ahşapların çürümeye karşı önce çamaşır suyu ile fırçalanması gerektiğini de öğrendik. Boyalar 1745.- tuttu.

Tekrar Kozak a dönüp usta ile buluştuk. Tüm malzemeleri teslim ettik. Ahşapların boyanması için gerekli parayı ödedik.

Bu gece yine Ayvalık’ ta kalacağız. Sabah erkenden  İzmir Tarım ve hayvancılık müdürlüğüne gitmemiz gerekiyor. Ev imar izni için dilekçe vereceğiz.

Sabah 06.00 da yine yoldayız. Şakran’ da çok hoş bir yerde kahvaltı ediyoruz. Buranın böreği meşhurmuş.

İzmir’ deki işlerimizi bitirince, Bergama’ ya döndük. İşlerimizi takip eden Berkaya İnşaat proje bürosuna uğradık. Onlara biz yokken de işlerin aksamaması için vekalet verdik. İmar müdürlüğüne uğrayarak son eksiklerimizi tamamladık.

Oldukça yoğun geçen 3 günün ardından tekrar İstanbul’ a dönüyoruz.

Umarım tekrar geldiğimiz de her şey tamamlanmış olur.

İlgili Yazılar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.