Çengelköy, Istanbul

KARABİGA-SÖĞÜTLÜ YALI

Sabah 11.00 de yola çıktık. Bu sefer yanımızda çocuklarımız da var. Çanakkale’ ye gelinimizin ailesinden bir çocuğun sünnet düğününe gidiyoruz. Gelibolu- Lapseki feribotuna 60.- ödüyoruz.

      

 

Gece Dardanos’ a geldik. Çocuklar bir otele yerleşirken, biz Kepez yolu üzerinde denize karşı karavanımızı park ediyoruz.

Sabah Kepez halk plajından denize girdik. Giriş+kahve için 20.- ödedik.

       

Gece ise hep birlikte sünnet düğününe katıldık. İlk defa bir karavanda hazırlanıp, şık kıyafetler giyiyorum. Bir karavanın kapısının açılıp, makyajlı, topuklu ayakkabılar giymiş birinin inmesi, eminim etraftan seyredenlere de garip gelmiştir.

Ertesi sabah çocuklarımızı Bandırma’ ya götürüp İstanbul feribotuna bindiriyoruz.

Bizde geri dönüp Karabiga’ ya geliyoruz.

             

Alışveriş yapıp yemek yedik.

Deniz kenarında bir yerde kalmak istiyoruz. Etraftan aldığımız bilgiye göre Söğütlü Yalı güzelmiş.

Yola koyuluyoruz.

    

Yollardan meyve ve çiçek topladık. Hatta hayatımda ilk defa paralı bir çeşme de görmüş oldum.

       

Sonunda Söğütlü Yalı tepeden gözüktü.

Aman tanrım, ben hayatımda böyle pis bir sahil görmedim. Her taraf çöp içinde.

    

Muhteşem olabilecek bir koyu adeta çöp tenekesi gibi kullanmışlar. Eski ev eşyaları bile sağa sola atılmış durumda. Burada kalamayacağımızı gördük.

Fakat ne yazık ki geri dönmek o kadar da kolay olmadı. Sahile virajlı ve dik bir yoldan inmiştik. Yol denilen şey kumdan oluştuğu için bir türlü o yolu çıkamadık. Söğütlü Yalı ne kadar kötüyse, insanları da o kadar iyi. Sahile inmeye gelen herkes, yardım etmek için durdu. Bu duran arabalardan birini kullanan Semih Bey sayesinde, yola tahtalar yerleştirip, (karavandaki tabakların kırılmasını göze alıp) yolun altından tam gaz verip, nihayet yukarıya çıkabildik. Bu arada gerçekten çok iyi yerleştirilmiş olduğu için, hiç bir şeyimiz de kırılmadı.

Tekrar Karabiga’ dayız. Sahilde bir yer bulup yerleştik. Muhteşem bir ay vardı ama, gece boyunca etraftan gelen kavga seslerini dinledik.

Sabah denize girdik. Su altı güzel olmasına rağmen, denizanaları ile doluydu. Her tarafım yandı.

Kahvaltı ve duş sonrası tekrar yoldayız.

Bir daha buralara gelmek isteyebileceğimi sanmıyorum açıkçası.

İlgili Yazılar

Yorumlar (2)

sizi zevkle ve gıpta ile takip ediyorum eşim hayatta olsaydi eğer bizimde emeklilik hayalimiz böyle bir hayatı yaşamaktı kalan ömrümüzde ama kismet dwgilmis o yuzden sizler benimde hayallerimi gerceklestiriyorsunuz. yazılarını okurken kendimi o anları yaşar buluyorum. sevgiler sağlıkla gezin ve yaşayın insallah

Eşiniz için çok üzüldüm. Sizi biraz keyiflendirebiliyorsam ne mutlu bana

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.