NAR CAFE-KOZAK

Kozak Yaylasında daha fazla yaşamaya başladıkça, çevremizi de daha iyi tanıyoruz.

Son keşfimiz Yukarıbey’ de yani nahiyede, bulunan Nar Cafe.

Nar Cafe, bir bahçenin içinde yer alan sımsıcak bir mekan. Merve Hanım ve annesi işletiyor burayı. Harika börekler,reçeller, tatlılar, kuru dolmalar yapıyorlar.

Evlerinin de içinde bulunduğu bahçede, her tarafta meyve ağaçları var. Saksıların içleri ise, çiçeklerin yanı sıra marullar, soğanlar, domatesler ile dolu.

Yukarıbey’e bazı ihtiyaçlarımızı almak için gittiğimiz gün, “nerede kahvaltı edebiliriz?” diye esnafa sorduğumuzda, Nar Cafe’yi söylediler. Yolda küçük bir tabelaları var ama, ara sokakta kaldığından olsa gerek, daha önce hiç dikkatimizi çekmemiş.

Harika el açması böreklerin yanı sıra kızartmaları da harika doğrusu.

Artık bu Cafe’nin müdavimi olduk sayılır. Sadece gidip orada yemek yetmiyor. Telefon ile kaç kilo ve ne malzemeli börek istediğimizi söylememiz yetiyor. Börekler piştiğinde, Merve Hanım siparişimizin hazır olduğunu bildiriyor ve 6 km. öteden sıcak sıcak börek tepsimizi almaya gidiyoruz.

Yolunuz buralara düşerse, bu harika böreklerden tatmadan geçmeyin derim.

Sadece Merve Hanım ve annesinin güler yüzü için bile uğrayın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.