KADIN GİRİŞİMCİLER

“Hayal kurma, yap ” adlı yazımda, iki yıllık köy yaşamımız sonucunda, üretim açısından ne hale geldiğimizi anlatmıştım.

Biz, Kozak yaylasına şehir yaşamından kaçmak için gelmiştik ama, içinde bulunduğumuz şartlar, boş duramadığımız için yaptığımız üretim, bizi yaptıklarımızı sahneye çıkarmamızın zorunlu olduğu bir duruma itmişti.

Peki , eskisi gibi amatörce üretip sadece dostlarımıza mı ulaştıracaktık, yoksa ürünlerimizin daha geniş bir topluluk ile mi buluşmasını sağlayacaktık?

Her zaman olduğu gibi, içinde bulunduğumuz durumu dostlarımız ile paylaştık. Çok yakın 3-4 dostumuz anlattıklarımızdan çok etkilendiler ve bu oluşumun içinde olmak istediklerini belirttiler.

Hepimizin ortak inancı, geleceğin odak noktasının GIDA olacağı yönündeydi.

Böylece şehirde yıllarca profesyonel olarak çalışmış ve hala çalışmakta olan 5 kadın bir araya geldik. Bu ortaklarının hepsinin kadın olduğu bir girişim olacaktı. Onlar bir süre daha şehirde iş yaşamlarına  devam ederken, ben Terra Nova çiftliğinde, işlerin başında olacaktım.

Bu kararın ardından, 5 tane başarılı kadının yanına eşimi de  alarak Kozak Terra Nova Gıda ve Turizm A.Ş. yi hızla hayata geçirdik.

Şirketi kurduktan sonra en önemli bölüme sıra geldi. Evet köy ürünlerini kendimiz köylülerden yardım alarak üretiyorduk ama, et ve et ürünleri satışı için bir kasaba ihtiyacımız vardı.

Bir yığın kasap ile konuştuk, görüştük. Hiç biri birlikte çalışmak için içimize sinmedi. Bu noktada ortaklarımızdan Melike imdadımıza yetişti. Yıllarca Migros bünyesinde  kasaplık yapmış, et reyonunu yönetmiş olan Nurcihan ile tanıştırdı bizi.

Görür görmez tamam dedik. İşte tam da istediğimiz buydu, bir kadın kasap.

Artık kadınlar takımı tamamlanmıştı.

Şimdi, ürünlerimizi dostlarımız ile buluşturacağımız, geniş bir aile olmaya hazırlanırken, bizim yüzümüz olacak mekanı bulmaya sıra gelmişti.

 

 

 

 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

2 yorum

Popüler Yorumlar

Tüm kadın girişimcilere başarılar. Dünya kadınların omuzlarında yükselecek👍👍👏👏👏👏

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Tüm kadın girişimcilere başarılar. Dünya kadınların omuzlarında yükselecek👍👍👏👏👏👏

Cevapla

Çok teşekkürler

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.