AKLIMDA DELİ SORULAR

Bugünlerde aklımda deli sorular dolanıyor.

Belki sizin cevaplarınız olabilir diye paylaşıyorum.

 

Evlerde elektrik sayaçlarını okuyanların günlük çalışma saatleri nedir?

Sabahtan akşama kadar 8:30-17:30 mu çalışırlar? Bu çalışma saatlerini kim denetler?  Günlük belli miktarda saat okumak zorundalar mıdır? O zaman köylerde saat okuma şartları nasıl olmaktadır? Günde kaç köy dolaşmaktadır lar? Benzin paraları neye göre hesaplanır? Köyde saatleri okuyanın altında araba varsa, şehirde de bütün saat okuyucularına araba mı verilmektedir?

 

En az ölüm oranı ne demektir?

Hangi iki değerin ortalaması alınmaktadır.  Ortaya çıkan rakam günlük en az ölüm olan günlerin ortalaması mıdır? Bu rakam bize neyi söyler? Her gün ölen kişi sayısı net olarak belli değil midir?

 

“Bu hafta aşırı yağmur beklenmekte olup, vatandaşların gerekli önlemleri alması gerekmektedir”

Bu nasıl bir duyurudur? Vatandaş yağmur yağacaksa, ne gibi bir önlem alabilir? Evini başka bir yere mi taşıması gerekmektedir? Camlarını, kapısını mı kapatması lazımdır? Eşyalarını sele kapılmasın diye yere mi sabitlemesi gerekmektedir?

 

Rakı sofrasına neden çilingir sofrası denir?

Rakının kapı açmakla bir ilgisi var mıdır? Rakı içtikçe, çeneler açıldığından dolayı mı söylenmektedir? Sırlar anlatıldıkça gerçekler ortaya döküldüğünden dolayı mı, kapı açılıp evin içinin görülmesi benzetilmektedir?

 

Aptal olmak ne demektir?

İnsanın kendinin aptal olduğunu bilmesi mümkün müdür?  Aptal insan nasıl hisseder? Aptallık zamanla ilerler mi? Zamanla geçer mi? Kimlere aptal denir?

 

Erkeklerin neden memesi var?

Ana rahminde cenin ilk oluştuğunda hepsinin kız olması yüzünden mi? Ne işe yarıyor? Memesi olmayan erkek varmı dır?

 

Bir yıl 365 gün 6 saatse neden her yıl yılbaşını saat 12 de kutluyoruz?

Artan 6 saatler nereye gidiyor? Her yılbaşını farklı saatte kutlamamız gerekmez mi? 4 yılda bir yılın gün sayısına ekleniyorsa, 4 yıl gelene kadar nerede bekliyor 6 saat? 3.yılın sonunda 18 saat fazlalık ne olmuş oluyor?

 

 

Neden mavi renkte sebze veya meyve yok?

Doğada her renk sebze, meyve olmasına rağmen neden mavi renkte yok? Var da bilmiyor muyuz?

 

Türkler neden balkonlarını camekanla kapatıyor?

Balkon ne demek bilmiyorlar mı? Madem balkon istemiyorlar, neden balkonlu evler alıyorlar veya kiralıyorlar? Evlerini mi büyütmek istiyorlar? Kapalı balkon ne demektir? Balkon olabilmesi için açık olması gerekmez mi?Camekânla kapatınca yine balkon demek mümkün mü?

 

Benden şimdilik bu kadar.

Belki sizin aklınızda da deli sorular vardır???

 

 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.