KALİTENİN BULUŞMASI

Geçtiğimiz yaz kuzenim bize gelirken yanında, bizimle tanıştırmak istediği dostlarını da getirdi.

O gün tanıştığımız ve hep birlikte keyifli bir gün geçirdiğimiz Hasibe Akın sürdürülebilir yerleşimler ve üretken topluluklar üzerine çalışan bir mimar.

Bizim Kozak’ ta Terra Nova Çiftliğinde yaşamaya başladığımızdan beri yaptıklarımızı, ürettiklerimizi öğrendiğinde, annesi Gülsüm hanımdan yani “Soframda ne var “ın sahibinden bahsetti.

Gülsüm Hanım, Kaz dağlarında otlayan dağ keçilerinin sütlerinden keçi peyniri yapıyormuş. Bu üretim için Kaz dağlarında yaşayan kadın keçi çobanlarını organize etmiş, sadece şirden mayası ve tuz kullanarak %100 keçi peyniri üretiyormuş.

“Bir gün mutlaka annen ile bir araya gelmeliyiz” temennilerinde bulunduk.

Aradan zaman geçti.

Ürettiklerimiz ve dostlarımız ile paylaştıklarımız, sonunda bizi de ” Casa del Gusto “yu hayata geçirme aşamasına getirdi.

Casa Gusto’ da satışa sunduğumuz, ana ürünümüz olan kendi etlerimizin ve etlerimizden yaptırdığımız sucuklarımızın yanında, çok özel üretilmiş ürünler de bulundurmak istiyorduk.

Mağaza açılmadan 15 gün önce Kaz dağlarının yolunu tuttuk. Başından beri peynir olarak aklımızda “soframda ne var” ürünleri vardı.

Gülsüm Hanım ve eşi Alper Bey ile aynı dili konuşan insanlar olarak hemen kaynaştık.

Ürünlerini tanıtan muhteşem bir kahvaltı masası ile bizi karşıladılar.

Kahvaltı sonrasında mandıralarını gezdik.

Kendi yaptıkları şarap eşliğinde servis ettikleri harika keçi peynirlerini tadarken günün nasıl geçtiğini anlamadık bile.

Birbirimize veda ederken, artık bir çözüm ortağımız vardı.

Kaliteli ürünlerin buluşmasını sağlamıştık.

Casa Gusto’ nun açılışına raflarımızda yerlerini almaları için peynirleri ile geleceklerdi.

Açılışta ikram ettiğimiz “Casa del Gusto” markalı köfte ve sucuklarımızın yanına “soframda ne var” peynirleri çok yakışmıştı.

 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Gönül Gökalp

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültene Kayıt Ol

About Us

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.